برای تماس فقط کلیک کنید |تلفن : 1869خرید آنلاین بلیط

با خدمات رومینگ در سفر بیشتر آشنا شویم

خدمات رومینگ در سفر
وقتی از سرویس رومینگ استفاده می‌کنیم چطور شماره بگیریم؟

موبایل: ******** ۰۰۹۸۹۱ (یعنی اول ۰۰ و بعد شماره‌ی موبایل را وارد کنید مثل: ۰۰۹۱۲۱۱۳۰۰۰۰۰)

شماره‌ی ثابت: ********کد شهر ۰۰۹۸ (یعنی اول ۰۰ و بعد کد شهر مورد نظر و بعد شماره‌تلفن ثابت را وارد کنید).

رومینگ بین‌الملل همراه اول چیست ؟فعال‌سازی رومینگ همراه اول چگونه است؟

برای بعضی شماره‌ها به محض ورود به کشور دوم سرویس رومینگ همراه اول فعال می‌شود، اما برای بعضی دیگر باید قبل از سفر به دفاتر خدمات تلفن همراه مراجعه کنید.

* سرویس رومینگ برای تمامی سیم کارت‌های دایری قدیم همراه اول، فعال است و نیازی به فعال‌سازی دوباره نیست.

* سیم‌کارت‌های دائمی دایری جدید از تاریخ ۳۰ مرداد ۹۲ سرویس رومینگ ندارند و اگر از این نوع سیم‌کارت‌ها دارید، قبل از سفر برای فعال‌سازی این سرویس به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنید.

* سیم‌کارت‌های دائمی با پیش‌شماره‌ی ۹۱۰ هم سرویس رومینگ ندارند، برای فعال‌سازی این سرویس به یکی از دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کنید و با پرداخت حداقل ۲ میلیون ریال سرویس رومینگ خط‌تان را فعال کنید…

چطور به صورت دستی سرویس رومینگ را روی گوشی فعال کنیم؟

در بعضی گوشی‌ها به محض ورود به کشور دوم سرویس رومینگ همراه اول فعال می‌شود و برای بعضی نه. روش فعال‌سازی دستی(Manual) برای گوشی‌های مختلف متفاوت است، چند نمونه را توضیح می‌دهیم:

:Iphone

Menu > Setting > Carriers > Automatic (Off) > Operator nam

:Nokia

Menu > Setting > Phone setting > network [select]ion > Manual > Operator name

: Samsung Gallexy

Menu > application > setting > wireless and network > mobile Network > Network Operators > Operator name

خدمات رومینگ در سفر

برای اطلاع از تعرفه‌های رومینگ بین الملل همراه اول سه راه دارید:

– مراجعه به سایت همراه اول (https://www.mci.ir/tariff) و وارد کردن کشور مقصد
– تماس با ۹۹۹۰
– ارسال پیامکِ «نام یا کد کشور بدون صفر» به ۸۰۷۰
– ارسال پیامکِ «R، نام یا کد کشور بدون صفر» به ۹۹۰۰۰۹

نکته: تعرفه‌های اعلام شده برای تماس با ایران هستند و در صورت تماس با کشور ثالث، تعرفه‌ها مطابق با تعرفه‌ی کشور میزبان محاسبه می‌شوند.

رومینگ اعتباری همراه اول

وقتی در سفر از سیم‌کارت‌های اعتباری استفاده می‌کنید، این مزیت را دارد که می‌توانید هزنیه‌های تماس‌تان را با اطلاع از میزان شارژ سیم‌کارت کنترل کنید. همچنین اگر شارژتان تمام شود می‌توانید از بستگان‌تان در ایران بخواهید که برایتان سیم‌کارت را شارژ کنند. این مزیت در سفرهای زیارتی به عراق و عربستان برای زائرانی که به دلیل کهولت سن نمی‌توانند شارژ بخرند یا نمی‌توانند کدهای فعال‌سازی را در گوشی‌شان وارد کنند، خیلی کارآمد و مفید است.

رومینگ اعتباری همراه اول در حال حاضر در ۲۸ کشور و از طریق ۴۶ اپراتور قابل استفاده است و در آینده‌ی نزدیک کشورهای بیشتری به آن اضافه خواهند شد.

استفاده از خدمات رومینگ تلفن همراه در سفرهای خارجی این نکات را به خاطر بسپارید

* روشن کردن گوشی همراه اول و دریافت پیامک در همه‌جای جهان رایگان است.

* اگر PIN CODE سیم‌کارت و رمز گوشی‌تان را فعال کنید، در صورت سرقت یا گم شدن تلفن همراه‌تان، امکان سوء استفاده‌های احتمالی بسیار کاهش می‌یابد.

* در هنگام استفاده از سرویس رومینگ هزینه‌ی مکالمات بر مبنای دقیقه محاسبه می‌شود. یعنی برای مکالمات کمتر از ۶۰ ثانیه هم هزینه‌ی یک دقیقه مکالمه و برای مکالمات کمتر از ۱۲۰ ثانیه، هزینه‌ی دو دقیقه مکالمه محاسبه می‌شود. پس همیشه دقایق مکالمات‌تان را کامل کنید.

* بعد از پایان مکالمه مطمئن شوید دکمه‌ی قطع مکالمه را زده‌اید تا عدم قطع ارتباط برایتان هزینه‌ی اضافی به بار نیاورد.
* در صورت برقراری ارتباط بین دو تلفن همراه ایرانی در کشور ثالث، هزینه‌ی مکالمه برای تماس‌گیرنده و مخاطب مطابق با تعرفه های رومینگ محاسبه می‌شود.

* اگر مبلغ مکالمات و کارکرد تلفن همراه‌تان از مبلغ ودیعه‌ی سیم‌کارت بیشتر شود، شرکت همراه اول مجاز است خط شما را قطع کند. اما به دلیل تاخیر در ارسال این اطلاعات، دقیقا” در حد مجاز تعیین‌شده امکان قطع وجود ندارد و مسئولیت پرداخت بدهی به هر میزان تا قبل از زمان قطع بر عهده مشترک است. همچنین احتمال انتقال بخشی از مبلغ کارکرد تلفن به صورت‌حساب دوره‌ی بعد هم وجود دارد.

* در صورت مفقود شدن گوشی بلافاصله مراتب را به یکی از بستگان درجه یک خود در داخل کشور اطلاع دهید تا از طریق مراجعه به ادارات دولتی مشترکین نسبت به قطع آن اقدام کند.

* با توجه به وصل تلفن همراه پس از ۲۰ روز توسط این شرکت، توصیه می‌شود مالک تلفن همراه نسبت به مراجعه به اداره‌ی مربوطه و اخذ سیم کارت جدید اقدام نمایند.

در صورت رضایت ما از طریق لینک های زیر به دوستان خود معرفی کنید
لطفا کمی صبر کنید ...

تورهای لحظه آخری و مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام:
ایمیل:
وب سایت:
پیام:

راهنمای سفر

تور ترکیه

اشتراک گذاری