برای تماس فقط کلیک کنید |تلفن : 1869خرید آنلاین بلیط

حمل و نقل عمومی در تفلیس گرجستان

اتوبوس

حمل و نقل عمومی در تفلیس گرجستان

اتوبوس‌های تفلیس به رنگ آبی و زرد بوده و همگی شماره مسیر مربوط به خود را در جلوی ماشین درج کرده‌اند. بسیاری از ایستگاه‌های اتوبوس دارای صفحه‌ای اتوماتیک هستند که خدمات قبل، در حین سفر و بعد از رسیدن به مقصد را نشان می‌دهد. برای پرداخت هزینه‌ها می‌توانید از سکه استفاده کرده یا با کارت مسافرتی مترومانی خود هزینه را بپردازید.

سفر به هر کجای شهر هزینه‌ای معادل ۵۰ تتری (۷۰۰ تومان) دارد. شما می‌توانید کارت مترومانی خود را در هر ایستگاه مترو شارژ کرده یا از دستگاه پرداخت شتابی ایستگاه‌های اتوبوس استفاده کنید.

اتوبوس توریستی شهر تفلیس برای حمل و نقل آسان گردشگران آماده خدمت‌رسانی است.

ماشین یا قطار کابلی

یک مسیر ماشین کابلی از پارک ریک تا قلعه ناریکالا برقرار است که مناظر دیدنی شهر را به زیبایی نشان می‌دهد: حتی یکی از ماشین‌های این مسیر دارای کف شیشه‌ای است. هزینه این ماشین‌ها فقط ۱ لاری (۱,۴۰۰ تومان) بوده و شما می‌توانید با استفاده از کارت مترومانی خود آن را بپردازید.

قطار کابلی که تا کوه متسامیندا کشیده شده است، در سال ۱۹۰۵ افتتاح و اخیرا بازسازی شد. هزینه این قطارها ۲ لاری (۲,۸۰۰ تومان) بوده که با کارت‌های مترومانی قابل پرداخت نیست.

مترو

شبکه قطارهای زیرزمینی (مترو) تفلیس، متروپولیتان (Metropolitan) نامیده می‌شود. دو خط مترو در تفلیس وجود دارد که در ایستگاه میدان تقاطع پیدا می‌کنند. برای استفاده از مترو باید از کارت مترومانی استفاده کنید: این کارت را می‌توان از هر ایستگاهی خریداری و شارژ کرد. صرف نظر از فاصله، هزینه سفر با مترو ۵۰ تتری (۷۰۰ تومان) است.

نام ایستگاه‌ها به زبان انگلیسی و گرجستانی نوشته شده است و اطلاعیه‌های ایستگاه قطار نیز به هر دو زبان ارائه می‌شود. خدمات مترو از ۰۷:۰۰ تا نیمه شب در دسترس قرار دارد. ایستگاه‌های مترو با علامت قرمز (M) مشخص می‌شوند.

مینی‌بوس

ناوگان مینی‌بوس تفلیس به نام مارشوتکا، وظیفه انجام حمل و نقل عمومی را برعهده داشته و نقش مهمی در جابه‌جایی‌های شهری دارد.

تمام مینی‌بوس‌های موجود در مرکز شهر زرد رنگ هستند. شماره مسیر مینی‌بوسی را که می‌خواهید، انتخاب کرده و پرچم مربوط به آن را بردارید؛ مینی‌بوس‌ها تا وقتی که شما دست خود را به عنوان نشانه پایین نیاورید، نمی‌ایستند.

خیابان روستاولی استثنا است، اما بازهم مینی‌بوس‌ها فقط در ایستگاه‌ها توقف می‌کنند. هزینه هر سفر با مینی‌بوس ۸۰ تتری (۱,۱۰۰ تومان) بوده و شما می‌توانید هزینه را با پول نقد (حق تغییر دارید) یا یک کارت متروانی دارای شارژ، قبل از خروج بپردازید.

ایستگاه‌های مارشورتکا در اطراف شهر موجب تسهیل سفر در سراسر گرجستان شده است. مقصد سفرها بر روی صفحه پنجره‌ها قابل مشاهده است، اما فقط به زبان گرجی نوشته خواهند شد. فقط اگر از مسیر خود اطمینان ندارید، حتما از اطرافیان بپرسید.

به طور کلی، ایستگاه دیدوب در غرب و شمال گرجستان واقع شده است، مسیر ساموگوری در شرق و مسیر اورتاچلا مسیرهای بین‌المللی بوده و به ترکیه، آذربایجان و ارمنستان متصل می‌شود. پیش از سوار شدن بر سر قیمت به توافق برسید (بر سر قیمت با افراد محلی چانه بزنید).

تاکسی‌ها

تاکسی ارزان بوده و راهی آسان برای جابه‌جایی در سطح شهر است. بیشتر سفرهای با تاکسی در تفلیس، بین ۳ تا ۶ لاری (۴,۰۰۰ تا ۸,۰۰۰ تومان) هزینه در بر خواهند داشت. برخی از تاکسی‌ها دارای معیار و نرخ ثابت هستند، اما نه همه آن‌ها. همیشه قبل از شروع حرکت، قیمت را تعیین کنید.

حمل و نقل عمومی در تفلیس گرجستان
شما می‌توانید به طور مستقیم در خیابان یا از طریق شماره تلفن زیر تاکسی کرایه کنید:

تلفن: ۱۱۱ ۴۲۰, ۲۰۱ ۲۰۱, ۷۸ ۷۸ ۷۸, ۵۱۱

حمل و نقل عمومی در تفلیس گرجستان
قطارها

کارآمدترین راه برای خرید بلیط قطار رفتن به ایستگاه مرکزی قطار است. معمولا یک کاردان انگلیسی زبان در یکی از دفاتر بلیط فروشی حضور دارد. شما باید شناسه معتبر یا پاسپورت خود را همراه داشته باشید.

شما همچنین می‌توانید بلیط‌ها را به صورت آنلاین خریداری کنید. به وبسایت railway.ge رفته،

شما می‌توانید در این سایت مسیرها و همچنین نحوه خرید بلیط را بررسی کنید. تقریبا مشابه همه سیستم‌های رزرو آنلاین، باید ثبت نام کرده و سپس فعالیت مورد نظر خود را انجام دهید.

پرداخت در این قطارها فقط از طریق ویزا یا مستر کارت صورت می‌گیرد. اگر از بلیط الکترونیکی برای سفرها استفاده می‌کنید، باید کدهای خرید بلیط و شناسه‌ای را که در طول فرایند رزرو استفاده کرده‌اید، همراه داشته باشید. مراقب باشید: مراحل رزرو آنلاین روندی ثابت ندارد.

در صورت رضایت ما از طریق لینک های زیر به دوستان خود معرفی کنید
لطفا کمی صبر کنید ...

تورهای لحظه آخری و مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام:
ایمیل:
وب سایت:
پیام:

راهنمای سفر

تور ترکیه

اشتراک گذاری