برای تماس فقط کلیک کنید |تلفن : 1869خرید آنلاین بلیط

مقایسه ی ایرباس با بوئینگ

مقایسه ی ایرباس با بوئینگ

در سال‌های اخیر، شرکت ایرباس با تولید و معرفی بزرگ‌ترین هواپیمای مسافربری جهان یعنی آ-۳۸۰ نام خود را به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده هواپیما در جهان بر سر زبان‌ها انداخته است. از سوی دیگر سال گذشته شرکت بوئینگ، هواپیمای ۸-۷۴۷ خود را که نسخه بهینه شده بوئینگ ۷۴۷ است به ناوگان هوایی جهان عرضه کرد.یک سوال مهم این است که از این دو هواپیما کدام یک بهتر است؟

۱– ظرفیت بیشتر ایرباس: حداکثر ظرفیت بوئینگ ۸-۷۴۷ آی، ۴۶۷ مسافر است، در حالی که ایرباس آ-۳۸۰ ظرفیت ۸۵۳ مسافر را دارد. البته معمولا با ۵۰۰ مسافر پرواز می‌کند، در کل ظرفیت ایرباس بیشتر از بوئینگ است.

مقایسه ی ایرباس با بوئینگ
۲– وزن و قدرت بیشتر بوئینگ: بوئینگ می‌تواند با وزنی معادل ۹۸۷ هزار پوند از باند پرواز کند و ۶۶ هزار و ۵۰۰ پوندتراست (pounds of thrust) تولید کند. حداکثر وزنی که ایرباس می‌تواند با آن پرواز خود را شروع کند، یک میلیون و ۲۳۵ هزار پوند است. پوندتراست (pounds of thrust) تولیدی آن نیز ۷۰ هزار می‌باشد. پس بوئینگ به ازای پوند، قدرت بیشتری دارد.

۳- برد پرواز بیشتر بوئینگ: هواپیمای مسافربری بوئینگ می‌تواند ۱۱ هزار و ۴۴۳ مایل در هوا پرواز کند. این رقم برای هواپیمای ایرباس، فقط ۹ هزار و ۷۵۶ مایل است. این تفاوت را می‌توان جور دیگری نیز به تصویر کشید؛ بوئینگ ۸-۷۴۷‌ای می‌تواند از نیویورک تا سیدنی بی‌وقفه پرواز کند ولی چنین کاری از ایرباس آ-۳۸۰ بر‌نمی‌آید.

۴- ایمنی بیشتر بوئینگ: سازمان ایمنی حمل و نقل ملی آمریکا (National Transportation Safety Board) به تازگی و به دنبال بروز یک رشته ناکامی‌ها، بازبینی و بررسی موتورهای جنرال الکتریک به کار رفته در بوئینگ ۸-۷۴۷‌ای را توصیه کرده است. در تابستان امسال، چندین ترک در بال چند هواپیمای ایرباس آ-۳۸۰ کشف شد. این نقص فنی اگرچه خطرناک به‌شمار نمی‌رفت ولی تعمیر آن چند هفته‌ای زمان برد. در نوامبر سال ۲۰۱۰، یک موتور هواپیمای ایرباس آ-۳۸۰ از حرکت بازماند و یک بال آن نیز آسیب دید. درکل طبق برآورد این سازمان، بوئینگ امن‌ترین هواپیمای جهان شناخته شده است.

۵- رفاه بیشتر ایرباس: به هر مسافر بوئینگ ۸-۷۴۷‌ای فرست‌کلاس در شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا، یک قفسه شخصی و یک صندلی پهن ویژه اختصاص داده می‌شود. مسافر می‌تواند این صندلی را به راحتی به‌صورت یک تخت کامل درآورد و بر روی آن بخوابد. مسافر ایرباس آ-۳۸۰ فرست‌کلاس در شرکت هواپیمایی Emirates نیز از دو کاناپه، سوئیت اختصاصی و یک دوش آبگرم برخوردار می‌شود.
مقایسه ی ایرباس با بوئینگ
۶- قیمت کمتر بوئینگ: بوئینگ «ملکه آسمان‌ها» را به قیمت ۳۵۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار می‌فروشد. قیمت ایرباس جدید بسیار گرانتر است: ۳۸۹ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار. با این حال اگر قیمت هر هواپیما را بر تعداد مسافری که جابه‌جا می‌کند تقسیم کنیم، متوجه می‌شویم که ایرباس مقرون به‌صرفه‌تر است.

برنده نهایی
هواپیمای مسافربری بوئینگ، عضو جدید ناوگان هوایی جهان است و تا کامل شدن راه درازی در پیش دارد ولی آنچه که امروزه مردم و مسافران می‌گویند این است که ایرباس آ-۳۸۰ بزرگ‌تر و لوکس‌تر است و در بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی نیز می‌توان از آن سراغ گرفت.

در صورت رضایت ما از طریق لینک های زیر به دوستان خود معرفی کنید
لطفا کمی صبر کنید ...

تورهای لحظه آخری و مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام:
ایمیل:
وب سایت:
پیام:

راهنمای سفر

تور ترکیه

اشتراک گذاری