Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/faradary/public_html/admin/wp-content/plugins/ztframe/lib/verify.php on line 337
10 باند فرودگاه ترسناک جهان 98 | تور لحظه آخری & ارزان 98 | تماس 1869
برای تماس فقط کلیک کنید |تلفن : 1869خرید آنلاین بلیط

۱۰ باند فرودگاه ترسناک جهان

فرود آمدن در این باندها کار هر خلبانی نیست!
۱۰ باند فرودگاه ترسناک جهان

۱- فرودگاه گوستاو ۳ در جزیره سنت بارتلمی

فرودگاه ترسناک جهان
فرودگاه گوستاو ۳ (Gustaf III Airport) که به نام فرودگاه سنت جان نیز شناخته می شود در جزیره سنت بارتلمی (Saint-Barthélemy) قرار دارد. باند فرودگاه این منطقه در لبه جزیره قرار گرفته و بسیار باریک و کوچک است. خلبان ها باید مراقب باشند هنگام فرود یا بلند شدن از این باند فرودگاه لیز نخورند و داخل آب نیفتند! در این باند محاسبه دقیق زمان بلند شدن و فرود آمدن بسیار حیاتی است، چون اگر هواپیما چند ثانیه دیرتر از زمین بلند شود ممکن است داخل آب بیفتد.

۲- فرودگاه بارا در اسکاتلند

فرودگاه بارا (Barra Airport) در مجمع الجزایر هبرید در ساحل غربی کشور اسکاتلند قرار دارد. در این فرودگاه هواپیماها برای فرود و برخاستن از ساحل دریا استفاده می کنند! بله، باند فرودگاه در این منطقه برای پروازهایی که در طول روز انجام می شود از سطح مسطح ساحلی است.

۳- فرودگاه بین المللی پرینسس جولیانا در سنت مارتین
۱۰ باند فرودگاه ترسناک جهان
فرودگاه بین المللی پرینسس جولیانا (Princess Juliana International Airport) بی شک یکی از ترسناک ترین و شاید ترسناک ترین باندهای فرودگاه در جهان است. این باند فرودگاه دقیقا در نزدیکی ساحل گردشگری پرازدحام این منطقه قرار دارد. اما جالب است بدانید که نزدیک بودن هواپیما به ساحل نه تنها باعث ترس و نگرانی مردم نشده، بلکه به یک جاذبه گردشگری هم تبدیل شده است. افرادی که برای تفریح و آفتاب گرفتن به این ساحل می آیند می توانند تجربه از فاصله بسیار نزدیک هواپیماها را مشاهده کنند که از بالای سرشان عبور می کنند. تصور کنید زیر آفتاب داغ تابستان در این ساحل نشسته اید و ناگهان سایه بزرگ و هولناکی همه جا را تاریک می کند. بالای سرتان را نگاه می کنید و یک هواپیمای غول پیکر را می بینید که در ارتفاع نزدیکی دارد عبور می کند.

۴- فرودگاه جبل الطارق در کشور جبل الطارق
فرودگاه ترسناک جهان
فرودگاه بین المللی جبل الطارق (Gibraltar International Airport) هم یکی از ترسناک ترین باندهای فرودگاه است و در قلمرو بریتانیا در جبل الطارق قرار دارد. این باند فرودگاه از هر دو طرف به آب منتهی می شود، و ترسناک تر از همه اینکه، ساختمان های مسکونی، ترافیک شهری و صخره جبل الطارق در همان نزدیکی قرار دارند. یکی از ترسناک ترین قسمت های این باند این ست که هواپیما در مسیر حرکت روی باند از یک چهارراه عبور می کند!

۵- فرودگاه چوبو سنترایر در ژاپن
فرودگاه ترسناک جهان
فرودگاه بین المللی چوبو سنترایر (Chubu Centrair International Airport) در شهر ناگویا آیچی کشور ژاپن قرار دارد و همانطور که در تصویر می بینید چیزی نیست به جز یک جزیره خیلی کوچک و مصنوعی در دل اقیانوس بزرگ! از این ترسناک تر؟

۶- فرودگاه کورشول در فرانسه

فرودگاه کورشول (Courchevel Airport) در شهر کورشول فرانسه و در ارتفاع ۲۰۰۸ متری از سطح دریا واقع شده است. این باند فرودگاه در وسط رشته کوه های آلپ قرار دارد و باند پرواز و فرود دقیقا لبه یک کوه قرار گرفته است! این باند فرودگاه هولناک نه تنها شیب دار است و شیبی حدود ۱۸% دارد، بلکه طول مسیر این باند هم خیلی کوتاه است و تنها ۵۰۰ متر است! برای بلند شدن و فرود آمدن در این باند جای کوچک ترین اشتباهی هم وجود ندارد.

۷- فرودگاه صحرایی ماتکان در لسوتو

فرودگاه صحرایی ماتکان (Matekane Air Strip) در کشور لسوتو (آفریقا) و در ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. تصویر این باند به خوبی نشان می دهد که فرود و بلند شدن در این فرودگاه تا چه حد می تواند هولناک باشد. این باند فرودگاه مسافتی ۴۰۰ متری است که به دره ای عمیق منتهی می شود. اگر توانستی در فاصله این ۴۰۰ متر بلند شوی یا فرود بیایی که هیچ، وگرنه باز هم هیچ!

۸- فرودگاه کای تک در هنگ کنگ
فرودگاه ترسناک جهان
فرودگاه بین المللی کای تک (Kai Tak International Airport) در کشور هنگ کنگ قرار دارد و به دلیل باند فرودگاه دلهره آورش همزمان مشهور و منفور بود! این باند فرودگاه در سال ۱۹۹۸ بالاخره به ۷۳ سال حکومت وحشت و ترس خود پایان داد. خدا را شکر!
فرودگاه ترسناک جهان
۹- فرودگاه یوانخو ئی. یروسخین در سیبا

فرودگاه یوانخو ئی. یروسخین (Juancho E. Yrausquin Airport) در جزیره کارائیبی سیبا قرار دارد. این باند فرودگاه تنها ۳۹۵ متر طول دارد و از این لحاظ، رکورددار کوتاه ترین باند فرودگاه در کل جهان است.

۱۰- فرودگاه تنزینگ-هیلاری۱۰ باند فرودگاه ترسناک جهان

فرودگاه تنزینگ-هیلاری (Lukla Airport) در کشور نپال و در ارتفاع ۲۸۶۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. این باند فرودگاه طی نظر سنجی شبکه هیستوری چنل (History Channel) به عنوان هولناک ترین باند فرودگاه جهان معرفی شد و حداقل از این جهت شهرت زیادی کسب کرد! معمولا کوهنوردانی که قصد صعود به قله اورست را دارند از این باند فرود استفاده می کنند. باند فرود تنزیگ-هیلاری بین کوهستان از یک سمت و دره ای عمیق از سوی دیگر قرار دارد. تصور چنین باندی به خودی خود ترسناک است، اما برای اینکه ترستان تکمیل شود باید بگوییم که طول این باند تنها ۵۲۶ متر است!

در صورت رضایت ما از طریق لینک های زیر به دوستان خود معرفی کنید
لطفا کمی صبر کنید ...

تورهای لحظه آخری و مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام:
ایمیل:
وب سایت:
پیام:

راهنمای سفر

تور ترکیه

اشتراک گذاری