برای تماس فقط کلیک کنید |تلفن : 1869خرید آنلاین بلیط

۲۶ هتل جدید در مرحله ساخت در استان لرستان

استاندار لرستان از ساخت ۲۶ طرح، هتل و محل اسکان گردشگران در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ هوشنگ بازوند عصر جمعه در آیین کلنگ زنی هتل پنج ستاره کیو خرم آباد افزود: این تعداد هتل در قالب ۲۶ طرح مختلف و با ظرفیت یک هزار و ۵۶۷ تخت و با پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۲ درصد در دست ساخت است.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح ها اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است و همه پروژه ها نیز در حال اجرا و از پیشرفت مطلوبی بهره مند هستند. برای تکمیل این طرح ها اعتباری بالغ بر یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال نیاز است که امیدواریم اعتباری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات به این طرح ها اختصاص یابد.

وی اضافه کرد: با برنامه ریزی انجام شده این تعداد هتل در ۳ سال آینده به بهره برداری می رسند تا بتواند استان لرستان از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل کند.

وی در ادامه با اشاره به وجود پتانسیل های موجود در استان اظهار داشت: استان لرستان از پتانسیل و ظرفیت های بالایی در خصوص گردشگری و تاریخی برخوردار است که می توان با بهره گیری از این ظرفیت ها در راستای جذب سرمایه گذار و گردشگر در لرستان اقدام کرد.

بازوند افزود: سه عامل جاذبه های طبیعی، جاذبه های گردشگری و جاذبه های دست ساز می تواند زمینه حضور گردشگر را در مناطق مختلف فراهم کند و استان لرستان با داشتن جاذبه های گردشگری و تاریخی نیازمند جاذبه های دست ساز و اماکن اقامتی است تا بتوان جاذبه های مختلف لرستان را به گردشگران معرفی کرد.

وی اظهار امیدواری کرد تا در ۳ سال آینده و با افتتاح طرح های اقامتی گردشگری بتوان لرستان را به عنوان یکی از استان های در حال توسعه و به عنوان مقصدی برای گردشگری معرفی کرد.

در ادامه این آیین شهردار خرم آباد نیز از ایجاد طرح های فضای سبز در مرکز استان خبر داد و گفت: در حال حاضر طرح اجرای ۱۲۰ هکتار فضای سبز در شهر خرم آباد در دست اجرا است.

یحیی عیدی بیرانوند افزود: در حال حاضر ۱۱۰ هکتار پارک و فضای سبز در شهر خرم آباد وجود دارد که با اجرای طرح موجود می توان سرانه فضای سبز خرم آباد را به دو برابر افزایش داد.

وی اضافه کرد: شهر خرم آباد با مدیریت و همکاری بین بخشی به عنوان یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده و در راستای اجرای طرح های عمران شهری در حال حاضر ۱۲۰ طرح در دست اجرا است. این طرح ها با کمبود اعتبار همراه هستند اما با تلاش های انجام شده و و همکاری شورای اسلامی شهر خرم آباد این تعداد طرح عمران شهری در نیمه اول سال ۹۵ به بهره برداری می رسد.

هتل پنج ستاره کیو خرم آباد در زمینی به مساحت ۵ هزار و ۶۵۰ متر مربع و با زیربنای حدود ۳۵ هزار متر مربع در ۱۳ طبقه در مدت ۳۶ ماه توسط بخش خصوصی در شمال شهر خرم آباد ساخته می شود.

در صورت رضایت ما از طریق لینک های زیر به دوستان خود معرفی کنید
لطفا کمی صبر کنید ...

تورهای لحظه آخری و مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام:
ایمیل:
وب سایت:
پیام:

راهنمای سفر

تور ترکیه

اشتراک گذاری