برای تماس فقط کلیک کنید |تلفن : 1869خرید آنلاین بلیط

ممنوعیت برپایی چادرهای مسافرتی

صنایع دستی و گردشگری گیلان از در استان توسط گردشگران خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، با بیان اینکه گیلان دارای ۲۳۳ واحد فعال پذیرایی است، افزود: تاسیسات گردشگری این استان طی چهار سال گذشته رشد چشمگیری داشته به طوری که ظرفیت موجود در واحدهای اقامتی به بالغ بر ۲۲ هزار تخت رسیده است.

رضا علیزاده کیفیت بخشی به خدمات گردشگری و مقابله با مراکز اقامتی غیرمجاز را دو اولویت این اداره کل در راستای حمایت از مراکز رسمی اقامتی استان عنوان کرد و گفت: و برخورد با مراکز اقامتی غیرمجاز به منظور پیشگیری از تبعات نامطلوب اجتماعی و زیست محیطی انجام می شود.

علیزاده با قدردانی از تلاش و تعامل نیروی انتظامی در راستای برقراری امنیت در استان ادامه داد: بی شک وجود امنیت یکی از مهمترین مولفه هایی است که انگیزه سفر به گیلان را تقویت کرده است.

وی فراهم نمودن زیرساختهایی از جمله راه آهن، جاده های ایمن، اماکن تفریحی، اقامتی و … را از جمله نیازهای استان برای تقویت حوزه گردشگری ذکر و اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش های بی وقفه نیروی انتظامی، علیرغم حجم بالای مسافران، شاهد کم ترین حوادث در استان بوده ایم.

علیزاده بیان کرد: در راستای خدمات رسانی مطلوب به گردشگران عملکرد واحدهای گردشگری، اقامتی، پذیرایی و دفاتر خدمات مسافرتی با همکاری سایر نهادهای نظارتی، با دقت رصد خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، کیفیت بخشی به خدمات را از مهم ترین اولویت های این اداره کل معرفی کرد و افزود: برگزاری دوره های آموزشی ویژه تشکل های زیرمجموعه از جمله برنامه هایی است که از سال ۹۲ بطور جدی در دستور کار قرار گرفته است.

علیزاده از برگزاری نشست با فرمانده انتظامی گیلان در زمینه آمادگی برای همکاری بیشتر با تشکل های گردشگری خبر داد و افزود: رعایت شئونات اسلامی و حراست از فرهنگ غنی گیلان از جمله مهم ترین مواردی است که باید همواره مورد توجه تشکل های فعال در حوزه گردشگری این استان قرار گیرد.

۷۱ منطقه نمونه و ۱۷ روستای هدف گردشگری در گیلان تعریف شده و در نوروز سال گذشته، شش میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر در این استان اقامت داشتند که شهرستان های رشت، بندر انزلی، آستارا و لاهیجان بیش ترین حجم مسافر را به خود اختصاص داده بود.

گیلان در سال جاری میزبان ۳۶ میلیون مسافر بوده که این رقم نسبت به سال گذشته، شش درصد رشد داشته است.

در صورت رضایت ما از طریق لینک های زیر به دوستان خود معرفی کنید
لطفا کمی صبر کنید ...

تورهای لحظه آخری و مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام:
ایمیل:
وب سایت:
پیام:

راهنمای سفر

تور ترکیه

اشتراک گذاری