برای تماس فقط کلیک کنید |تلفن : 1869خرید آنلاین بلیط

۴ سوال مهم و پاسخ آنها درباره پرواز استانبول که حتما باید بدانید !!

۴ سوال مهم و پاسخ آنها درباره پرواز استانبول که حتما باید بدانید.

 

 

 

اگر مسافر استانبول هستید اینها سوالاتی است که ممکن است برای هر مسافری پیش بیاید برای یافتن پاسخ این سوالها به معرفی ایرلاین هایی که به استانبول پرواز دارند و مقایسه آنها می پردازیم.

 

 1. کدام ایرلاین به استانبول پرواز دارد؟
 2. برای سفر به استانبول چه پروازی را انتخاب کنیم؟
 3. تفاوت پرواز های مختلف به استانبول چیست؟
 4. تور استانبول با کدام پرواز ارزانتر است ؟

 

 • پرواز ماهان

هواپیمایی ماهان شرکتی خصوصی که فعالیت خود را پس از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۷۱ تنها با دو پرواز و هواپیماهای ایرباس از کرمان به تهران شروع کرد. ماهان در حال حاضر علاوه بر شهرهای داخلی، کشورهای اروپایی، آسیایی، خاور میانه نیز به طور منظم پرواز دارد. هواپیمایی ماهان با اینکه در سال ۲۰۰۷ به علت نقایص ایمنی در لیست سیاه اروپا قرار داشت اما در حال حاضر بهترین خدمات پروازی را در ایران ارائه می دهد و محبوبیت زیادی درمقایسه با سایر ایرلاین ها در میان مسافرین ترکیه دارد. این شرکت با کمترین درصد سقوط و بیشترین پرواز امن و به موقع در بین مسافران محبوب شناخته شده است. این شرکت هفت روز هفته از تهران به استانبول و از استانبول به تهران به وسیله دو فروند هواپیما پرواز دارد. مدت زمان پرواز در سفر به استانبول با هواپیمایی ماهان ۳ ساعت بوده و ساعت حرکت از مبداء تهران ساعت ۰۶۵۰ صبح و ۱۷۵۰ از تهران می باشد و از فرودگاه آتاتورک ساعت ۲۰۳۰ و ۱۰۵۰ می باشد. بنابراین اگر به موقع برای رزرو پرواز استانبول و یا تور استانبول با پرواز ماهان اقدام کنید به راحتی می توانید ترکیب ساعتی دلخواه خود را انتخاب کنید : صبح به شب ، صبح به صبح ، شب به صبح ، و شب به شب. ضمنا در صورتیکه رزرو ماهان حدود یک ماه زودتر حداقل انجام گیرد می تواند ارزانترین گزینه محسوب گردد ولی اگر دنبال تور استانبول لحظه آخری هستید برای تور لحظه آخری استانبول پرواز ماهان گرانترین گزینه خواهد بود.

 • پرواز زاگراس

زاگرس بهترین انتخاب برای مسافرانی است که برای سفر برنامه دقیقی ندارند و تفریحی سفر میکنند. در سالهای اخیر به دلیل حوادث هوایی پیش آمده که به شرکت زاگرس مربوط بوده، از محبوبیت این هواپیمایی اندکی کاسته شده است. این شرکت هفت روز هفته از تهران به استانبول و از استانبول به تهران پرواز دارد و تنها گاهی به دلیل تکمیل نشدن تعداد مسافران ممکن است ساعت پرواز خود را با اطلاع قبلی تغییر دهد. اگر برای سفر به استانبول پرواز زاگرس انتخاب شماست تنها می بایست از مبداء تهران، فرودگاه امام خمینی به این شهر سفر کنید. مدت زمان پرواز از تهران به استانبول و بالعکس ۳ ساعت و ۳۰ دقیقه می باشد. زاگرس و ایران ایر پرواز مستقیم از مبداء کیش به استانبول نیز دارند.

این پرواز معمولا ساعت حرکت بامداد دارد بنابراین هنگام رزرو تور استانبول با پرواز زاگرس حتما توجه کنید که ساعت چک این و چک اوت هتل ۱۲ ظهر و ۰۲ بعد از ظهر می باشد و ممکن است تا ۱۰ ساعت برای چک این یا بعد از چک اوت بدون هتل باشید در صورتیکه مایل باشید می توانید با پرداخت هزینه ای اضافه برای این ساعت نیز هتل رزرو کنید ولی اگر به دنبال صرفه جویی و بهترین استفاده از زمان در استانبول هستید زاگرس می تواند گزینه مناسبی باشد.

 • پرواز اطلس گلوبال

پرواز اطلس گلوبال یا همان اطلس جت ترک و یکی از شرکت های هواپیمایی کشور ترکیه است ومثل ترکیش پروازهای ایران را به ترکیه پشتیبانی میکند. این شرکت در سال ۲۰۰۱ با نام اطلس جت شروع بکار نمود و دفتر مرکزی آن فرودگاه آتاتورک استانبول می باشد. از خدمات محبوب این شرکت ترانسفر اتوبوسی رایگان و نرخ پایین پذیرایی نسبت به سایر هواپیمایی های مشابه می باشد. این شرکت از سال ۲۰۰۱ تا کنون تنها دو سانحه هوایی را تجربه کرده و علاوه به حمل نقل در مسیر ایران و ترکیه کشورهای عربی و روسیه و برخی دیگر را نیز پرواز دارد. اطلس جت به  مقصد استانبول تنها از مبداء تهران و تبریز پرواز دارد. از مبداء تهران می توانید هم سفر مستقیم به استانبول را انتخاب کنید و در صورتیکه که این پرواز مستقیم پر باشد می توانید پروازهایی که در تبریز و استانبول و عراق توقف دارند را رزرو کنید که البته قیمت آنها بالاتر خواهد بود و زمان سفر شما نیز به واسطه توقفی که میان راه دارد طولانی تر خواهد بود معمولا ایرلاین اطلس جت قیمت بالاتری دارد

 

 • پرواز ترکیش

ترکیش هفتمین ایرلاین برتر جهان است و تنها پرواز مستقیم  به استانبول از شهرهای مشهد، شیراز، اصفهان، اهواز، کرمانشاه، تبریز، تهران می باشد. اگر قصد سفر به استانبول با هواپیمایی های ایرانی را دارید بهتر است مبداء تهران را انتخاب نمایید. ولی برای تور استانبول از تبریز ، تور استانبول از اصفهان ، تور استانبول از مشهد، تور استانبول از شیراز به طور مستقیم فقط ترکیش را میتوانید انتخاب کنید ولی لزوما مستقیم بودن پرواز دلیل بر قیمت ارزان تور استانبول نمی باشد و گاهی حتی اگر مسافرین بلیط هواپیما به تهران خریداری کنند و از تهران با پروازهای ایرانی به استانبول سفر کنند قیمت تور استانبول برای آنها مناسب تر خواهد بود پرواز ترکیش برای مسافرین شیراز گزینه بسیار مناسبی می باشد و شیرازی ها بالاترین مقام خرید پرواز ترکیش به استانبول را کسب کرده اند ترکیش  با نشان پرچم ترکیه به دستور کمال آتاتورک تاسیس شد و به کشورهای زیادی پرواز دارد. دفتر مرکزی ترکیش در استانبول قرارداد. تنها یک حادثه هوایی در سال ۲۰۰۹ داشته و تاخیر در پرواز آن مشاهده نشده است. قیمت بلیط آن از هواپیمایی های داخلی گران تر است. پروازهای ترکیش از شهر مشهد به استانبول هر روز هفته به غیر از چهارشنبه ها ساعت ۱:۳۰ بامداد ، از مبداء شیراز به استانبول و بالعکس همه روزه، مبداء اصفهان به استانبول و بالعکس همه روزه، مبداء تهران به استانبول و بالعکس همه روزه در ساعت مختلف به طور منظم انجام می شود.

 • پرواز پگاسوس

 

پرواز پگاسوس به استانبول در حال حاضر تنها پروازی است که در فرودگاه سبیها می نشیند و مسافرانی که می خواهند پرواز شما در فرودگاه سبیها باشد می توانید ایرلاین پگاسوس را انتخاب کنید قیمت پگاسوس معمولا بسیار ارزان است زیرا فرودگاه سبیها از مرکز شهر فاصله بیشتری دارد و معمولا انتخاب اول مسافران نیست و بهترین گزینه برای مسافرانی است که در استانبول ترانزیت دارند. و تور استانبول مقصد نهایی سفر آنها نیست.

 

 • پرواز کیش ایر

اولین شرکت هواپیمایی که موفق به کسب گواهینامه استاندارد ایمنی شده است. برای توسعه گردشگری به منطقه آزاد کیش در سال ۱۳۷۰ راه اندازی شد. کیش ایر  با استقبال گردشگران در کیش و تهران با دو پرواز شروع به کار کرد وبعدا ناوگان خود را توسعه داد. با وجود اینکه در سالهای اخیر با تغییر منطقه آزاد به مناطق دیگر ، میزان پروازهای تجاری کاهش داشته است لکن هنوز گردشگران  زیادی به منظور تفریح از و تور استانبول از کیش ایر استفاده میکنند. کیش ایر در مقایسه با سایر ایرلاین ها حوادث کمی را پشت سر گذاشته است. به اغلب نقاط ایران و برخی کشورهای خارجی نیز پرواز دارد. این شرکت هفت روز هفته از تهران به استانبول و از استانبول به تهران پرواز دارد. اگر برای سفر به استانبول کیش ایر انتخاب شماست  می توانید از قیمت مناسب این ایرلاین برخوردار شوید و سفری آسان و مطمئن به ترکیه داشته باشید

 

 • پرواز ایران ایر

ایران ایر یکی از قدیمی ترین هواپیمایی فعال در خاور میانه است که قبلا  با نام هما شناخته می شد. پروازهای داخلی ایران ایر از فرودگاه مهرآباد و پروازهای خارجی از فرودگاه امام خمینی تهران صورت می پذیرد .دفتر مرکزی ایران ایر در فرودگاه مهرآباد قرار گرفته است. پرواز ایران ایر برای اولین بار با نام ایرانیان ایویز در مسیر تهران مشهد به واسطه دو تاجر در سال ۱۳۲۱ یعنی تقریبا ۶۰ سال پیش صورت گرفت و بعدا تعداد پروازهای این ایرلاین  به شهرهای داخلی کشور و نیز سایر کشورها افزایش پیدا کرد  نام ایران ایر تغییرات زیادی در طول سالیان داشته است  و در حال حاضر نام ایران ایر را یدک می کشد. هواپیمایی هما یا ایران ایر جز اصلی ترین پرواز ها برای سفر حج برای زائران ایرانی می باشد  به نسبت سابقه بالای آن ، حوادث هوایی بسیاریز در زمان پیش از انقلاب و پس از آن داشته است. این شرکت همه روزه غیر از شنبه ها و به استانبول پرواز دارد و ساعت پرواز ایران ایر به مقصد استانبول ۰۶ صبح از فرودگاه امام خمینی و برگشت ساعت ۰۹ صبح ازفرودگاه آتاتورک می باشد با وجود محبوبیتی که دارد معمولا از قیمت مناسبی و ارزان نسبت به ایرلاین قشم ایرو حتی گاها ایرلاین کیش ایر و … برخوردار است و می توانید تور استانبول با پرواز ایران ایر که ایرلاین ملی می باشد را با قیمت ارزان ثبت نام کنید فقط باید بتوانید زمان خود را با روزهای پروازی این ایرلاین برنامه ریزی کیند ولی در صورتی که مایلید پرواز صبح به شب داشته باشید این ایرلاین گزینه مناسبی نخواد بود.

 

 • پرواز قشم ایر

ایرلاین قشم ایر  شرکت دولتی می باشد شروع کار قشم ایر با دو فرند هواپیما کرایه ای و سفر به کشور دبی و برخی شهرهای ایران  بود. در سال ۱۳۸۵ بابک زنجانی تحت عنوان شرکتی این هواپیمایی را خریداری نمود و سپس  در سال ۱۳۹۳ این هواپیمایی به وزارت نفت واگذار شد. در حال حاضر پرواز  قشم ایر هواپیمایی زیر نظر شرکت نفت ایران است و به واسطه خدمات و ناوگان خوبی که دارد در میان مسافران محبوبیت زیادی در مدت کوتاهی داشته است. قشم ایر نیز کمترین حوادث هوایی را داشته است. تور استانبول با هواپیمایی قشم ایر هر روز موجود است و این ایرلاین به طور منظم روزانه پرواز دارد . ولی معمولان قیمت آن به دلیل محبوبیت آن بین مسافران بالاتر از ایرلاین های مشابه می باشد.

 

 • هواپیمایی آتا

پرواز آتا برای اولین بار در شهر تبریز تاسیس شد و خیلی قدیمی نمی باشد ولی  خدمات بسیار خوبی را ارائه داده است. و بسیاری از مسافران بخصوص مسافران شهر تبریز و سایر شهرهای آذری زبان تعصب خاصی روی پرواز آتا دارند و پرواز آتا اولین گزینه آنها برای تور استانبول می باشد . اولین پراوز آتا در  مسیر تبریز مشهد بود وبعدا مقاصد دیگری تعریف شدند. با چهار فروند هواپیما شروع به کار کرده است ولی در حال حاضر ۱۲ فروند هواپیمای خوب و با کیفیت در ناوگان خود دارد. علاوه بر پروازهای داخلی مقاصدی همچون تفلیس، باتومی، عراق، ترکیه و غیره را نیز پشتیبانی میکند. تا کنون هیچ سانحه ای نداشته و تمام حوادث را با تجربه بالا به خوبی مدیریت نموده است. این شرکت تنها در شهر تبریز پرواز به مقصد استانبول و بالعکس را ارائه میدهد. پس تنها در صورتی که ساکن تبریز می باشید و یا این شهر را به عنوان مبداء تور استانبول انتخاب نمایید می توانید با پرواز آتا به استانبول سفر کنید.

 

 

در صورت رضایت ما از طریق لینک های زیر به دوستان خود معرفی کنید
لطفا کمی صبر کنید ...

تورهای لحظه آخری و مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام:
ایمیل:
وب سایت:
پیام:

راهنمای سفر

تور ترکیه

اشتراک گذاری