Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/faradary/public_html/admin/wp-content/plugins/ztframe/lib/verify.php on line 337
تور آلانیا اسفند 98 | تور لحظه آخری & ارزان 98 | تماس 1869
برای تماس فقط کلیک کنید |تلفن : 1869خرید آنلاین بلیط

تور آلانیا اسفند ۹۸

اطلاعات تماس

تلفن 1869-02126709011
ایمیل parvaz20012@yahoo.com

به

نام تور مدت اقامت توضيحات
تور ترکیه : تور آلانیا 6 شب بلیط رفت و برگشت به مقصد اسپارتا با ایرباس مدرن قشم ایر. 6 شب اقامت در هتل های 5 ستاره لوکس با خدمات UALL.بیمه مسافرتی .لیدر فارسی زبان و ترانسفر فرودگاهی

هتل‌ها

نام هتل خدمات هتل تور آلانیا دوتختهتور آلانیا یک تختهبچه با تختبچه بدون تخت توضيحات

maren beach

B.B

2,790 تومان 4,390 تومان تومان تومان آلانیا اسفند

maren beach

ALL

2,990 تومان 4,890 تومان تومان تومان آلانیا اسفند

first class

ALL

3,590 تومان 5,790 تومان تومان تومان آلانیا اسفند

kleopatra atlas

ALL

3,690 تومان 6,090 تومان تومان تومان آلانیا اسفند

klas hotel

ALL

3,690 تومان 6,790 تومان تومان تومان آلانیا اسفند

granada laxury

U.All

4,990 تومان 7,790 تومان تومان تومان آلانیا اسفند

artemis princess

ALL

3,890 تومان 7,390 تومان تومان تومان آلانیا اسفند

kleopatra royal palm

ALL

4,790 تومان 7,590 تومان تومان تومان آلانیا اسفند

اطلاعات تور

از تهران
نوع تور هوایی - تلویند
قیمت تور از 2,790 تومان + تومان
تاریخ تاریخ شروع تور : ۱ اسفند ۱۳۹۸ ، تاریخ پایان تور : ۲۹ اسفند ۱۳۹۸
مدارک لازم کپی صفحه اول پاسپورت به همراه حد اقل 6 ماه اعتبار
تور آلانیا اسفند
خدمات تور
توضيحات تور تور آلانیا اسفند
. آلانیا در گذشته، بخشی از سرزمین کیلیکیه و همچنین بخشی از سرزمین پامفیلیا محسوب می‌شد و بخشی از امپراتوری ایران بود. سپس زیر سلطه و حاکمیت یونانی‌ها و رومی‌ها درآمد. در دوره امپراتوری روم شرقی نیز به آن نام کلنوروس به معنای «کوه زیبا» داده شد. علاءالدین کیقباد، پادشاه سلجوقی در سده ۱۳ میلادی نام شهر را به «علائیه» تغییر داد. در آخر آلانیا در سال ۱۴۷۱ میلادی، ضمیمه امپراتوری عثمانی شد.

حقایق آلانیا

۲. آلانیا به دلیل موقعیت استراتژیکی خود که در یک‌ شبه‌جزیره کوچک در دریای مدیترانه در پایین کوه‌های توروس قرار گرفته، همیشه به‌عنوان یک دژ محکم برای بسیاری از امپراتوری‌های مستقر در مدیترانه مانند بطلمیوسی، سلوکی، روم، بیزانس و امپراتوری عثمانی به شمار رفته است.

۳. آلانیا بزرگ‌ترین اهمیت سیاسی خود را در قرون‌وسطی تحت حکومت سلطان علاءالدین کیقباد که نام شهر از اسم او گرفته شده، به دست آورد. بسیاری از نقاط دیدنی و تاریخی آلانیا آثار به‌جامانده از سلطان کیقباد است، مانند برج قرمز و کارخانه کشتی‌سازی و قلعه آلانیا.

حقایق آلانیا

۴. قلعه آلانیا یکی از آثار تاریخی آلانیا است. این شهر پر از آثار تاریخی است و این بنا از ارزشمندترین بناهای ترکیه است. این قلعه قرون‌وسطایی در قرن ۱۳ تحت حکمرانی سلجوقیان رم و بعد در تسخیر علاالدین کیقباد درآمد. بسیاری از بناهای معروف آلانیا در نزدیکی قلعه آلانیا قرار دارد.

حقایق آلانیا

۵. قلعه بر روی باقی‌مانده‌های دوران بیزانس و استحکامات دوران روم ساخته شده است و پس از آنکه منطقه تحت امپراتوری عثمانی به صلح رسید، قلعه کاملا به‌صورت دفاعی درآمد و ویلاهای متعددی در قرن ۱۹ در داخل دیوارهای آن ساخته شد. امروزه ساختمان قلعه یک موزه روباز است. دسترسی به بخش روبه‌دریای قلعه با بلیت امکان‌پذیر است، اما بیشتر بخش‌های داخل دیوارها شامل زمین قلعه برای بازدید عموم آزاد است.

حقایق آلانیا

۶. یکی از غارهای بسیار محبوب آلانیا، غار داملاتاش است. این غار در غرب شبه‌جزیره قرار دارد. غار داملاتاش در سال ۱۹۴۸ به‌صورت اتفاقی توسط یک انفجار دینامیت کشف شد که برای بازنمودن توده سنگ در زمان ساخت بندر آلانیا بود. مردم از طریق دهانه ایجادشده وارد شدند و با آنچه مشاهده کردند، شگفت‌زده شدند. آن‌ها فورا دهانه را بستند و به مکان دیگری برای انفجار رفتند. وقتی این اتفاق‌ها افتاد، گلیپ دره که یک آلانیایی بود، به کارگران گفت که به کارشان ادامه دهند.

حقایق آلانیا

۷. یک روز او یک خبر جالب در روزنامه خواند که یکی از روزهای وحشتناک جنگ جهانی دوم سربازان آلمانی برای محافظت خود در برابر بمب‌ها در یک غار پنهان شدند. در میان این سربازان یکی از آن‌ها که بیماری آسم داشت، داخل غار درمان شد. زمانی که او این خبر را خواند، به یاد غاری افتاد که کشف شد. او روزنامه را پیش احمد توکوس، معاون شهر آلانیا برد و بعد از نشان دادن روزنامه گفت که اگر این اتفاق در آلمان افتاده، می‌تواند در آلانیا نیز پیش آمده باشد. بعد از آمدن کارشناسان و مقامات به آلانیا اولین تحقیق توسط زمین‌شناس، دکتر تیموچین آیگین و دکتر سلیمان ترکنال انجام شد. گروه دوم که شامل شیمیدان‌ها بود نیز به غار آمدند و بعد از بررسی‌ها به این نتیجه رسیدند که این غار مانند نمونه آن در آلمان است.

حقایق آلانیا

۸. گلیپ دره، به شهردار آلانیا پیشنهاد داد که تا مدتی غار و منطقه آن با دروازه‌های آهنی بسته شود تا مانع ورود مردم به غار باشد. سپس با گرفتن عکس‌هایی از غار و فرستادن آن به روزنامه‌ها، این خبر در روزنامه‌ها منتشر شد با این عنوان که «غار کشف‌شده در آلانیا مردم مبتلا به آسم را درمان می‌کند». بعد از این خبر سیلی از جهانگردان به آلانیا آمدند، به صورتی که هتل‌ها قادر به سکنی دادن آن‌ها نبودند؛ بنابراین مردم آلانیا شروع به میزبانی از گردشگران در خانه‌هایشان کردند. برخی از شهروندان از این موقعیت سود بسیاری به دست آوردند. برخی که خانه‌هایی با دوطبقه داشتند، یکی از طبقه‌ها را به یک هتل کوچک تبدیل کردند و کسانی که دو خانه داشتند، یکی را به هتل تبدیل کردند؛ بنابراین آن‌ها اساس گردشگری در آلانیا را پایه گذاشتند.

حقایق آلانیا

۹. درنتیجه تحقیق‌ها، کشف‌شده است که چهار تابع برای درمان بیماری آسم وجود دارد. آرامش و حالت رادیواکتیویته تابع‌هایی است که به فرایند درمان کمک می‌کند. مقدار دی‌اکسید کربن و رطوبت در غار داملاتاش، بیشتر از غار مشابه در آلمان است و این مسئله باعث می‌شود که در غار احساس سرما نکنند. بر طبق تجزیه و تحلیل کارشناسان هوای داخل غار شامل %۲۵ دی‌اکسید کربن، %۷۱ نیتروژن، %۲۰٫۵ اکسیژن و برخی یون‌ها و گازهای رادیواکتیو است.

بیمارانی که برای درمان به این مکان می‌آیند، به طبقه بالا می‌روند و خودشان را با اتمسفر غار هماهنگ می‌کنند. بعد به طبقه پایین می‌روند و روی نیمکت‌هایی که برای آن‌ها تهیه شده است، می‌نشینند. بیمارانی که بیش از ۱۰ سال آسم دارند، به‌طور موقت احساس بهبود پیدا می‌کنند. مخصوصا بیمارانی که سن آن‌ها بین ۴۰ و ۶۰ سال است. آن‌هایی که کمتر از ۱۰ سال آسم دارند، می‌توانند کامل درمان شوند. بیمارانی که آسم مزمن دارند، بعد از ۲۱ روز درمان احساس بهبود پیدا می‌کنند.

حقایق آلانیا

۱۰. دره تاریخی سپادره، در ۴۰ کیلومتری مرکز آلانیا قرار دارد. دره به‌وسیله فرسایش آب و یخ و باد به وجود آمده است و لایه‌های آن در طول هزاران سال شکل گرفته است. گونه‌های بسیار کمیابی از گیاهان و جانوران در این دره زندگی می‌کنند.

حقایق آلانیا

۱۱. قلعه احمدک یکی از بناهای دوره علاءالدین کیقباد است و زمانی که سلجوقیان به آلانیا حمله کردند، کیقباد این قلعه را ویران نکرد. در این قلعه حمام‌های ترکی زیادی وجود دارد.

حقایق آلانیا

۱۲. خانه و موزه آتاتورک، یکی از بناهای تاریخی در محله سکرهانه در آلانیا است. آتاتورک در سال ۱۹۳۵ به آلانیا آمد و از این بنا بازدید کرد و برای مدتی در این بنا استراحت کرد. در این موزه بسیاری از وسایل آتاتورک نگه داشته می‌شود.

حقایق آلانیا

۱۳. به علت وجود بافت تاریخی آلانیا، در این شهر کاروانسراهای تاریخی زیادی وجود دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به کاروانسرای آلانیا، ساراپسا و آلارا اشاره کرد.

۱۴. شهر بندری و باستانی آیتاپ، در تاریخ ۴۰ سال قبل از میلاد ساخته شده است و توسط همسر آنتیوخوس نام‌گذاری شده است. این شهر در جاده اصلی بین آلانیا و قاضی پاشا قرار دارد و یکی از آثار باستانی ارزشمند آلانیا است.

حقایق آلانیا

۱۵. آلانیا ۲۲۰۰۰ ساکن خارجی دارد و در این شهر از ۹۰ ملیت مختلف کنار هم زندگی می‌کنند.

۱۶. سیستم حمل و نقل عمومی آلانیا بسیار قوی است و با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به هرجایی از شهر که بخواهید، می‌توانید بدون هیچ دردسری بروید.

۱۷. به دلیل آب و هوای بسیار مساعد این شهر، زمین‌های گلف زیادی در آلانیا ساخته شده است و بسیاری از بازیکنان گلف برای تمرین به این شهر می‌آیند.

حقایق آلانیا

۱۸. امروز تقریبا تمام برندهای معروف و محبوب رستوران، در آلانیا شعبه دارند، مک‌دونالد، برگر کینگ و استارباکس در این شهر شعبه دارند.

۱۹. هزینه درمان در آلانیا بسیار مناسب است، بیمارستان‌های خصوصی این شهر باقیمت بسیار مناسبی خدمات به شما ارائه می‌دهند.
مطالب مرتبط:جاذبه‌های گردشگری

آلانیا جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی زیادی دارد و یکی از مقصدهای محبوب گردشگری در ترکیه است. در ادامه با تعدادی از مهم‌ترین جاذبه‌های آلانیا آشنا می‌شویم که می‌توانید برای بازدید از آنها برنامه‌ریزی کنید.
قلعه آلانیا
این قلعه مشرف به دریای مدیترانه قرار دارد؛ قلعه‌ای که دیوارهای آن را سلجوقیان در قرن سیزدهم میلادی ساختند. این دیوارها تقریبا به طور کامل، قلعه‌ی آلانیا را احاطه کرده‌اند. این قلعه، یکی از آثار به ثبت رسیده در فهرست جهانی یونسکو است. بیشتر قسمت‌های این قلعه در قرن ۱۳ تحت حکمرانی سلجوقیان روم و بعد از تسخیر این شهر در سال ۱۲۲۰ توسط سلطان علاالدین کیقباد اول ساخته شده است که بیشتر مکان‌های معروف شهر آلانیا اطراف یا داخل قلعه قرار دارد.
غار داملاتاش (Damlatas)

این غار با استالاگمیت‌هایی ۱۵ هزار ساله، مکانی عالی برای فرار از گرما و لذت بردن از این شگفتی طبیعت است. اهالی معتقد هستند که هوای داخل غار برای مبتلایان به آسم، مفید است. این غار در غرب قلعه‌ی آلانیا در ساحل دریای مدیترانه قرار دارد و فاصله‌ی آن تا مرکز شهر آلانیا ۳ کیلومتر است. ورودی غار مشرف به ساحل واقع شده است. این غار کاملا تصادفی و در جریان عملیات ساخت معدن کشف شده است. بعد از تخقیقات ابتدایی دو زمین‌شناس، درهای غار برای بازدید مردم گشوده شد. مساحت کلی غار ۱۸۰ تا ۲۰۰ مترمربع است. کسانی که برای درمان آسم به این غار می‌روند، ۲۱ روز و هر روز ۴ ساعت از ساعت ۶ صبح تا ۱۰ صبح را در فضای غار به سر می‌برند. در این ساعت فقط بیماران مبتلا به آسم می‌توانند به غار مراجعه کنند و البته هزینه‌ی ورودی آن‌ها از گردشگران عادی بسیار کمتر است.
پارک آبی واتر پلنت (Water Planet)

اگر همراه با خانواده به آلانیا سفر می‌کنید، یکی از بهترین جاذبه‌هایی که در این شهر انتظارتان را می‌کشد، پارک آبی واتر پلنت است. در این پارک از تفریحاتی چون بانجی جامپینگ، سرسره‌های آبی، استخرهای متعدد و قایق‌سواری لذت می‌برید.
برج سرخ
برج سرخ که در زبان محلی به آن Kizilkule یکی از چشم‌گیرترین بناهای مجموعه‌ی قلعه‌ی آلانیا است. این برج ۲۹ متر ارتفاع دارد و دیوارهای قلعه از اینجا شروع می‌شود. سپس از بخش‌های مختلف قلعه می‌گذرد تا دوباره به برج می‌رسد. برج سرخ، یکی از نمادهای آلانیا است و قدمت آن به قرن سیزدهم برمی‌گردد. این مجموعه یک بار به طور کامل مرمت شده و اکنون به عنوان موزه‌ی قوم‌شناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
غار Dim
این غار در ۱۲ کیلومتری شرق آلانیا در دامنه‌های کوه Cebel-i Reis قرار دارد. ارتفاع این کوه به ۱۶۴۹ متر می‌رسد. این غار در ارتفاع ۲۳۲ متری قرار دارد و در سال ۱۹۹۸ به بازدیدکنندگان معرفی شده و دومین غار بزرگی است که گردشگران آلانیا از آن دیدن می‌کنند. تخمین می‌زنند که عمر این غار، بیش از یک میلیون سال است. دو مسیر عبور در داخل غار وجود دارد که با گذر از آن‌ها می‌توانید شگفتی‌های طبیعی غار را تماشا کنید. در نزدیکی انتهای غار، یک دریاچه‌ی کوچک وجود دارد.
رود Dim Çay
این رود نقش بسیار مهمی در کشاورزی آلانیا دارد و یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه‌ی آلانیا در زمان‌های قدیم بوده است. البته امروزه یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری آلانیا برای تفریح و استراحت و پیک‌نیک است. رستوران‌ها و جاذبه‌های زیادی در اطراف این رود وجود دارد. اهالی آلانیا معمولا روزهای یکشنبه برای تفریح و استراحت و لذت بردن از طبیعت به این رود و نواحی اطراف آن سر می‌زنند.

دمای آب رودخانه سرد است با اینکه دمای آب نواحی ساحلی معمولا بیش از ۳۰ درجه سانتی‌گراد است. در این منطقه، زیر سایه‌ی درختان می‌توانید از طبیعت لذت ببرید و در رستوران‌های خاص و منحصربه‌فرد کنار رودخانه بهترین غذاهای سنتی و محلی را نوش جان کنید. بعضی از این رستوران‌ها امکانات متعددی مثل استخر جداگانه، سرسره آبی، آبشار مصنوعی و زمین بازی مخصوص کودکان دارند. در نتیجه همراه با خانواده می‌توانید یک روز به‌یادماندنی را در گردشگاه‌های این منطقه بگذرانید.
آبشار Manavgat
این آبشار یکی از مشهورترین آبشارهای ترکیه است که در سه کیلومتری روستایی به همین نام قرار دارد. این آبشار ۲ متر ارتفاع و ۴۰ متر عرض دارد. با وجود اینکه ارتفاع آن بسیار کم است، قدرت جریان آن بسیار زیاد است. در نزدیکی این آبشار، باغ‌های دیدنی، رستوران‌های عالی، کافه تریا، مراکز تفریحی و فروشگاه‌های سوغات وجود دارد. همه‌ی این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا این آبشار و مناطق اطراف آن، مقصدی عالی برای استراحت چند ساعته باشد. برای گشت و گذار در مناطق اطراف و لذت بردن از طبیعت زیبای آن می‌توانید تورهای قایق‌سواری در رود Manavgat را امتحان کنید.
آمفی‌تئاتر یونانی
با سر زدن به این آمفی‌تئاتر باستانی، سفر به دل تاریخ را تجربه خواهید کرد. این آمفی‌تئاتر بزرگ در آغاز در قرن دوم ساخته شده و ظرفیت آن ۱۵ هزار تا ۲۰ هزار نفر بوده است. این ظرفیت نشان می‌دهد که یکی از بزرگ‌ترین آمفی‌تئاترهای باستانی در زمان خود در این منطقه بوده است. البته بسیاری از بخش‌های آن امروزه جز ویرانه‌ای نیستند، اما تماشای بقایای آن و نحوه‌ی ساخت و ساز بنا نشان می‌دهد که پیشینیان چطور زندگی می‌کردد، سبک زندگی آن‌ها چطور بوده و با چه تفریحاتی سرگرم می‌شدند. بعد از دیدنی بقایای تاریخی می‌توانید چشم‌اندازهای اطراف را تماشا کنید و از زیبایی‌های طبیعی این منطقه هم بهره ببرید.
معبد آپولو
این معبد در نزدیکی بندر قدیمی قرار دارد و دارای ۶ ستون به سبک Korinth در جلو و پشت بنا است. قدمت آن به قرن دوم میلادی برمی‌گردد. کنده‌کاری‌هایی از گیاهان و سر مدوسا، زینت‌بخش بخش‌های مختلف بقایای این معبد باشکوه است.
موزه‌ی باستان‌شناسی
این موزه در Side در نزدیکی آلانیا قرار دارد و به دو دلیل حتما باید از آن دیدن کنید. اول اینکه مجموعه‌ی وسیعی از آثار حفاری شده در این منطقه در آن نگهداری می‌شود که دیدن آن‌ها خالی از لطف نیست و دوم اینکه این آثار ارزشمند و این مجموعه‌ی غنی در ساختمان یک حمام قدیمی به نماش درآمده است که قدمت آن ره دوران روم برمی‌گردد.
رستوران‌ها

رستوران‌های آلانیا به قدری تنوع دارند که هر سلیقه‌ای را راضی می‌کنند. کریزی هورس یکی از مشهورترین رستوران‌های آلانیا است که غذاهایی از اروپا و آمریکای لاتین را برای مهمانان خود سرو می‌کند. هر غروب، اجرای زنده‌ی گروه‌های موسیقی حال و هوای دیگری به رستوران می‌دهد. به همین ترتیب، رستوران‌های زیادی در آلانیا وجود دارد که هر کدام آشپزی یک منطقه را عرضه می‌کنند ضمن اینکه رستوران‌های سنتی فراوانی هم در آلانیا وجود دارد که در آنها می‌توانید بهترین غذاهای محلی ترکیه را نوش جان کنید که معمولا با ذائقه‌ی ما کاملا هماهنگ هستند.

این رستوران‌ها علاوه بر آشپزی و کیفیت غذاها، به طراحی دکوراسیون خود هم توجه ویژه‌ای دارند. رستوران‌های اطراف بازار مرکزی، معمولا رستوران‌های سنتی ترکی هستند و بین گردشگران محبوب‌‌تر‌اند. این رستوران‌ها غیر از غذاهای بومی، غذاهای بین‌المللی را با قیمت‌های تقریبا قابل قبولی عرضه می‌کنند.

اگر در آلانیا تصمیم گرفتید که غذای محلی بخورید، می توانید یکی از رستوران‌های زیر را انتخاب کنید:
ستوران İskele Sofrası

این رستوران توسط سه نسل از خانواده‌ی Öz اداره می‌شود. انواع کباب، غذاهای محلی و غذاهای دریایی در منوی این رستوران وجود دارد، بنابراین با هر سلیقه و ذائقه‌ای، حتما یک غذای لذیذ برای خوردن در این رستوران پیدا می‌کنید.
رستوران سفره

این رستوران، یک غذاخوری سنتی ترکی در مرکز آلانیا است که در آن می‌توانید بهترین غذاهای محلی را با عطر و طعم خانگی تجربه کنید. انواع کباب، دلمه کلم، فریتر بادمجان و سایر غذاهای لذیذ بومی را می‌توانید در منوی رستوران پیدا کنید.
رستوران بیسترو فلوید (Bistro Floyd)

این رستوران ترکی، هلندی یکی از بناهای تاریخی شهر است که به زیبایی مرمت شده و فضای بیرونی آن تراسی بزرگ و زیبا دارد. بهترین غذاهای ترکی، هلندی و اروپایی را می‌توانید در منوی رستوران ببینید.
رستوران Mahperi

این رستوران استیک و ماهی ساحلی از سال ۱۹۴۷ فعالیت می‌کند و یکی از بهترین رستوران‌های آلانیا برای چشیدن غذاهای ترکی با عطر و طعم خانگی است.

راهنمای سفر

تور ترکیه

اشتراک گذاری