برای تماس فقط کلیک کنید |تلفن : 1869خرید آنلاین بلیط

بهترین زمان مناسب سفر به تایلند – چه زمانی به تایلند سفر کنیم؟

بهترین زمان سفر به تایلند در چه فصلی و چه ماه هایی می باشد؟

کشور تایلند دارای آب و هوای گرمسیری است و  آب و هوای آن میان وضعیت‌های گرم، خنک و بارانی متفاوت می باشد. در تایلند خبری از تابستان‌های داغ و زمستان‌های برفی و سرد نیست و فقط سه نوع وضعیت آب و هوایی در تایلند وجود دارد که در زیر توضیح می دهیم.

فصل پاییز و زمستان :  ماه آبان تا بهمن ماه

خنک‌ترین روزهای تایلند  در ماه نوامبر تا فوریه  است، بنابراین در این زمان، حجم بالایی از گردشگران در شهر به چشم می‌خورند و هزینه‌ها در بالاترین حد ممکن خود هستند. دمای هوا میان ۲۳ تا ۳۰ درجه سانتیگراد متغیر است و این ماه‌ها را می‌توان خنک‌ترین و خشک‌ترین روزهای پاتایا نامید. در نتیجه می‌توان گفت آبان تا بهمن بهترین زمان برای لذت بردن از طبیعت پاتایا و لذت بردن از تفریحات آبی این شهر است.

در آبان، تایلند کم‌کم با باران‌های موسمی خداحافظی می‌کند و رطوبت پایین می‌آید. شمار توریستها در تایلند به تدریج در نیمه دوم آبان زیاد میشود ولی هنوز می‌توان تورهایی با قیمت مناسب پیدا کرد.

فصل زمستان و بهار : ماه اسفند تا آخر اردیبهشت ماه

گرمترین روزهای تایلند بین ماه اسفند و اول خرداد است. دمای هوا اغلب ۳۲ درجه سانتیگراد به بالا بوده و رطوبت هوا نیز بسیار بالاست. البته فروردین و یا ماه آوریل نیز می‌تواند زمان مناسبی  برای سفر به تایلند و شهرهای ساحلی تایلند  باشد، زیرا در این هنگام فستیوال سونگکران (جشن آب) و جشن سال نو تایلندی‌ها برگزار میشود  به همین دلیل با وجود گرما و رطوبت، در این زمان هنوز هم گردشگران زیادی در کشور تایلند دیده می‌شود.

فصل بهار و فصل تابستان : ماه خرداد تا مهر ماه

در این بازه زمانی ، فصل بارش‌های موسمی و سهمگین تایلند و شهرهای ساحلی است. اگرچه دمای هوا چندان بالا نیست و اغلب در حدود ۲۸-۳۰ درجه سانتیگراد است ،  اما بارش‌های سیل آسای موسمی دلیل چندان خوبی برای سفر باقی نمی‌گذارند. کسانی که با بارندگی  مشکلی ندارند، می‌توانند از رطوبت پایین هوا و قیمت‌های بسیار پایین تایلند در این فصل  لذت ببرند.  این زمان ارزان‌ترین زمان سفر به کشور تایلند محسوب می‌شود. البته خلوتی شهر نیز می‌تواند انگیزه مضاعفی برای سفر گردشگران در این زمان محسوب گردد. در طی ماه‌های جولای و آگوست (مرداد ماه و شهریورماه ) بارش باران مقداری کمتر است و بسیاری از گردشگران و توریست ها ترجیح می‌دهند در این زمان به تایلند سفر کنند تا از هزینه‌های پایین بیشترین استفاده را ببرند.

می توان گفت بهترین زمان سفر به تایلند در طی ماه‌های آذر تا ابتدای فروردین ماه می باشد. در این زمان رطوبت هوا چندان نیست و نسیم خنکی می‌وزد. دمای هوا در حدود ۲۴ تا ۳۲ درجه سانتیگراد بوده و خبری از باران‌های موسمی و سیل آسا هم نیست.

آبان یکی از ماه‌های مناسب برای سفر به بانکوک و چیانگ‌مای است و ساحل آندامان از جمله جزایر لانتا، پی‌پی‌، چانگ، سامت و نیز پاتایا، پوکت و کرابی برای سفر مناسب‌اند. اما سامویی پرباران است.

 

ماه های نوامبر تا آوریل خشک ترین ماه های سال هستند و باران بسیار ناچیزی را در تایلند می بارد. کسانی که به سواحل شنی تایلند مثل کرابی پوکت ساموئی  علاقه دارند  این فصل را ترجیح خواهند داد. در این زمان جاذبه های ساحلی و مناطق زیبا و آفتابی فراوانی برای افرادی که با هدف استراحت، حمام آفتاب و ورزش های آبی به تایلند سفر می کنند وجود دارد علاوه بر آن نیز  گاهی نسیم های خوش آیندی  از سوی دریا می وزد که تحمل آب و هوای شرجی را آسانتر می نماید.

از ماه می تا اکتبر شرایط هوایی در تایلند  متفاوت  است. این ایام از سال معمولا به عنوان فصل بارانی یا فصل سبز شناخته می شود. زیرا طوفان های سهمگین گرمسیری و باران های موسمی بسیاری را در تایلند  شاهد خواهید بود. بااین حال بازندگی در این ایام تقریبا قابل پیش بینی می باشد. معمولا بعد از ظهرها و گاهی شبها نیز باران می بارد و از رطوبت هوا نیز کم می شود. تایلند حتی در طول پر بارانترین و شرجی ترین هوا نیز تابش خورشید و هوای صاف و آفتابی فراوانی دارد. در فصولی که تایلند  خلوت تر  می شود، اقامتگاه ها نیز ارزان تر هستند و امکاناتی که ارائه می دهند مناسب تر است. در طول این مدت نیز جاذبه ها و سواحل آسوده تر و خلوت می باشند و فعالیت های تفریحی بسیاری برای سرگرمی خواهید داشت.

آب و هوای شهر پاتایا تایلند
پاتایا بدلیل نزدیکی به خط استوا دارای آب و هوای گرم استوائیست و دارای سه نوع آب و هواست.
در ماههای آبان تا بهمن هوا گرم و خشک
در ماههای اسفند تا اردیبهشت هوا گرم و مرطوب
در ماههای خرداد تا مهر هوا گرم و بارانی است.
شلوغ ترین فصل در پاتایا زمان سال نو میلادی و شب عید کریسمس است.که اروپاییان معمولا در این فصل به تایلند سفر می کنند وبه همین دلیل سفر به تایلند هزینه بسیار بالایی دارد.

 

آب و هوای شهر بانکوک  تایلند
بانکوک سه فصل دارد. فوریه تا می فصل گرم و خشک است متوسط دما ۳۴ درجه سانتی گراد و ۷۵% رطوبت –  بارانی از ژوئن تا اکتبر. متوسط دمای هوا ۲۹ درجه سانتی گراد و ۷۸% رطوبت.  خنک از نوامبر تا ژانویه (دمای هوا از ۳۲ درجه سانتی گراد تا ۲۰ درجه سانتی گراد در نوسان است)
بهترین زمان سفر از نوامبر تا ژانویه است که فصل خنک بانکوک است و دمای هوا در شب ممکن است تا ۱۲ درجه سانتی گراد  کمتر می شود.

.
آب و هوای شهر ساموئی تایلند
معمولا دمای هوای سامویی حدود ۳۰ درجه سانتیگراد  می باشد اما باد و رطوبت شدید در اینجا بسیار عادی است. و هوای ساموئی در کل  اکثرا آفتابی و گرم است. تایلند همه ساله یک فصل بارانی دارد که حتی در بانکوک و پوکت هم  می توان شاهد آن بود. برخلاف موسم های هندی که همه ساله در ساموئی اتفاق می افتد، فصل بارانی تایلند فقط بارش های خفیف  به همراه هوایی ابری خواهد داشت . و کمتر پیش می آید که بارندگی  چند روز متوالی ادامه یابد.

فصل بارانی جزیره سامویی از اواخر ماه اکتبر تا اواخر دسامبر ادامه دارد اما معمولا در شب کریسمس و شب عید باران نمی بارد. در ماه آوریل، در زمان جشن سونگران این جزیره گرمترین و خشک ترین زمان خود را دارد. این جزیره دو بار در سال پر از گردشگر و  توریست می شود. یک بار در اواخر دسامبر تا مارچ است و دیگری مصادف با تعطیلات اروپایی از جولای تا آگست می باشد که جزیره شدیدا شلوغ می شود و حتما باید همه چیز را از قبل رزرو کنید.

در تمام طول سال هوای دلپذیری داریم و دمای هوا بین ۲۴ تا ۳۴ درجه در نوسان است. از فوریه تا می هوا گرم است و از اواخر سپتامبر تا ژانویه هوا سرد است. میانگین هوای از فوریه تا اکتبر حدود ۳۲ تا ۳۸ درجه است اما از جولای تا سپتامبر باران جزئی می بارد و خیلی زود آفتاب بیرون می آند. این جزیره در ۹٫۱۱ درجه ی شمالی و ۹۹٫۳۰ درجه ی شرقی و در ارتفاع ۱۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است که گاهی پذیرای موسم های دلپذیری از طرف خلیج تایلند می باشد.

آب و هوای شهر  کرابی تایلند
جزیره کرابی دو فصل آب و هوایی  کاملا متفاوت دارد که یکی گرم و دیگری سرد و بارانی میباشد فصل گرما از ژانویه تا آوریل بوده و بعد آن فصل بارانی از می تا دسامبر دمی باشد و معمولادر پایان روز باران می بارد. شدت باران در نواحی مختلف کشور تایلند بسیار متفاوت است. در جنوب تایلند (ماند کرابی، پوکت، سامویی…) بین ماه های اکتبر تا دسامبر باران می بارد که روزها آفتابی و عصرها بارانی است. برای کسانی که هوای نیمه آفتابی را دوست دارند و می خواهند هوایی نه چندان گرم را تجربه کنند، این زمان از سال بهترین زمان است. اما اکثر باران های سهمگین در ماه نوامبر اتفاق می افتد که گاهی تا سه روز متوالی فقط باران می بارد. شهر کرابی در شمال غربی ناحیه ی هوای موسمی است و دمای شهر بین ۱۷ تا ۳۸ درجه متغییر است. بهترین زمان سفر به کرابی بین اواخر ماه نوامبر تا آوریل است که هوایی دلپذیر دارد.

آب و هوای شهر پوکت تایلند

جزیره  پوکت آب و هوایی کاملا تایلندی دارد چراکه میانگین دمای آن در طول سال به ۳۰ درجه می رسد و یک فصل مختص آب و هوای موسمی و طوفانی دارد. اکثر توریست ها از ماه نوامبر تا آوریل در هوای دلپذیر و آفتابی ترین روزها به اینجا سفر می کنند. آوریل گرم ترین ماه سال است و دمای هوا معمولا بیشتر از ۳۵ درجه می باشد. بومی های پوکت در اواسط ماه آپریل فستیوال Songkran را  اجرا می کنند و در خیابان ها به آبپاشی  بازی می پردازند و خنک می شوند و مراسم را اجرا می کنند

علاوه بر آب و هوای گرمسیری بسیار مناسب برای سفر، پوکت جاذبه‌های بی‌شمار دیگری برای گردشگران دارد که از میان آن‌ها می‌توان به غذاهای سنتی لذیذ این جزیره (علف لیمو، برگ‌های لیمو ترش و فلفل چیلی) و فرهنگ غنی آن که به شدت تحت تاثیر دین غالب، یعنی بودائیسم قرار دارد، نام برد.

 

بنابراین بهترین زمان سفر به تایلند بر اساس فصول

ماه‌های نوامبر تا آوریل (۱۰ آبان تا ۱۰ اردیبهشت) یعنی بین اواسط پاییز تا اواسط بهار می باشد

 

در صورت رضایت ما از طریق لینک های زیر به دوستان خود معرفی کنید
لطفا کمی صبر کنید ...

تورهای لحظه آخری و مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام:
ایمیل:
وب سایت:
پیام:

راهنمای سفر

تور ترکیه

اشتراک گذاری