برای تماس فقط کلیک کنید |تلفن : 1869خرید آنلاین بلیط

پیشنهاد ازدواج به سبک ژاپنی

پیشنهاد ازدواج به سبک ژاپنی

ژاپنی ها حقیقتاً بانزاکت و خجالتی هستند، به همین دلیل مردم ژاپن به شیوه ای سنتی و غیرمستقیم از طرف خود خواستگاری می کنند.

برای مثال یکی از شیوه های خواستگاری این است که مرد از دختر مورد علاقه اش چنین سوالی بپرسد:«آیا هر روز برای من سوپ درست خواهی کرد؟». به همین شکل او می تواند از محبوب خود بپرسید که آیا او آماده است هر روز لباس هایش را شسته و اتو کند یا در یک قبر با او دفن شود.

البته این درخواست اخیر نشان دهنده این است که عشق بین این دو چنان محکم است که هیچ یک بدون دیگری زنده نمانده و بدین ترتیب آن ها شانس قرار گرفتن در یک قبر را دارند.

البته این سنت غیررمانتیک نحوه خواستگاری کردن رفته رفته در حال منسوخ شدن است و تنها مردان بسیار خجالتی ژاپنی از آن استفاده می کنندو. از طرف دیگر، زنان ژاپنی انتظار دارند که مردان خارجی عاشقشان، احساسات خود را به شیوه ای مشهود و آزادانه به آن ها ابراز کنند.

زنان نیز به منظور پیشنهاد ازدواج دادن باید از قبل رضایت والدین پسر را بدست آورند. ژاپنی ها به طور کلی در مورد خواستگاری کردن بسیار محافظه کار عمل می کنند

سنت های عجیب ژاپنی همواره  در کل دنیا جالب توجه بوده است

برخلاف بسیاری از دیگر نقاط جهان، مردم ژاپن گربه های سیاه را مایه خوش شانسی می دانند. زنان مجردی که گربه سیاه دارند خوش شانس ترین انسان ها شناخته می شوند زیرا داشتن گربه سیاه بدین معناست که این زنان به زودی خواستگاران زیادی پیدا خواهند کرد.

تقریبا در همه جای دنیا رنگ قرمز به معنای توقف و رنگ سبز به معنای حرکت است. اما اگر برای اولین بار به ژاپن سفر کنید، احتمالا زمان زیادی را منتظر سبز شدن چراغ راهنمایی و رانندگی می مانید. در ژاپن چراغ هایی که به معنای حرکت هستند بیشتر به رنگ فیروزه ای یا سبز مایل به آبی و در بعضی نقاط کشور، کاملا به رنگ آبی هستند.

علامت V شکلی که به رنگ سبز و زرد است، یک نشان ژاپنی برای افراد مبتدی است. یکی از جاهایی که این علامت را زیاد می توانید ببینید، در پشت ماشین ها و به شکل یک برچسب است. در ژاپن رانندگان تازه کار می بایست به مدت یک سال نشان شوشینشا را روی ماشین شان نصب کنند. از طرفی دیگر، نشان کوریشا که به شکل یک شبدر چهار رنگ است برای رانندگان ۷۵ سال یا بیشتر استفاده می شود. نشانی که به شکل پروانه ای زرد رنگ بر روی یک زمینه ی سبز است، برای رانندگانی استفاده می شود که نقص شنوایی دارند.

در اغلب خانه های ژاپنی دستگاه خشک کن لباس وجود ندارد و ژاپنی ها لباس هایشان را در فضای بیرون یا در داخل حمام آویزان می کنند. حمام خانه های ژاپنی مجهز به یک فن هستند که برای خشک کردن لباس ها طراحی شده و حتی لباس های ضخیم به سرعت و بدون آنکه آسیبی در اثر حرارت ببینند خشک می شوند.

تمام مردم ژاپن پول کافی برای اجاره آپارتمان یا حتی یک کپسول کوچک در درون هتل های کپسولی ندارند. برخی از مردم ژاپن سال هاست که در داخل یک کافه سایبری مانده اند. این کافه ها اتاقک های کوچکی دارند که فضای کافی برای دراز کشیدن ندارند. علاوه بر مکانی برای خوابیدن، این کافه های سایبری، حمام و نوشیدنی های غیرالکلی نیز در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. میانگین هزینه اقامت در این مکان ها کمتر از اقامت در هتل های کپسولی است. به همین دلیل این مکان ها در میان کسانی که درآمد کمی دارند بسیار محبوب هستند.

در صورت رضایت ما از طریق لینک های زیر به دوستان خود معرفی کنید
لطفا کمی صبر کنید ...

تورهای لحظه آخری و مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام:
ایمیل:
وب سایت:
پیام:

راهنمای سفر

تور ترکیه

اشتراک گذاری