برای تماس فقط کلیک کنید |تلفن : 1869خرید آنلاین بلیط

بهترین نکات سفر به استانبول

در اینجا ما نکات مهم سفر به استانبول را برای کاهش استرس مسافرین آورده ایم که مطمئنیم با خواندن آنها از ما تشکر خواهید کرد .

۱- ویزا

درست است ایرانی ها برای سفر به استانبول طبق توافقات قدیمی نیاز به ویزا ندارند ولی شما اگر قصد اقامت در استانبول بیشتر از ۶۰ روز را دارید باید ویزا تهیه کنید در غیر این صورت در لیست سیاه قرار می گیرید.

۲ – برنامه ریزی

استانبول شهر بزرگی است بهتر است کارهای خود را الویت بندی کنید با توجه به مدت اقامت خود برنامه سفر خود را بریزید. اگر تور استانبول خریداری می کنید از مسئول فروش تور استانبول بخواهید به شما برنامه سفر بدهد.

۳ – چگونه از فرودگاه به مرکز شهر برویم

دو گزینه رفتن از فرودگاه به وسط شهر وجود دارد. معمولا اتوبوس های شاتل و تاکسی ها از داخل فرودگاه واقعا گران هستند. با این حال، خارج از فرودگاه، بسیاری از تاکسی های ارزان تر هستند. با تاکسی فاصله فرودگاه تا شهر استابنول ممکن است ۴۰ الی ۵۰ دقیقه طول بکشد ولی در صورت ترافیک تا یک ساعت زمان می برد . گزینه دیگر متر است مترو از ساعت ۱۲ شب تا شش صبح تعطیل است و نکته منفی آن این است که در صورتی که مقدار زیادی بار همراه داشته باشید وسیله راحتی برای شما نخواهد بود

۴ – در استانبول کجا بمانیم ؟

یافتن محل اقامت در استانبول می تواند گیج کننده باشد، اما اگر توریست باشید بهترین مکان برای شما اقامت در نزدیکی جاذبه های برتر روی نقشه، است که شامل منطقه آکسارای و تکسیم و مناطق اطراف این دو منطقه می باشد. بسیاری از هتل ها در منطقه آکسارای مقرون به صرفه در نزدیکی تراموا هستند که دسترسی به رستوران ها و مراکز دیدنی را دارند از طریق تور استانبول ما محل اقامت مناسبی را برای شما پیشنهاد می کنیم .


۵ – غذا و نوشیدنی

درحالیکه شیرینی های ترکیه و انار ترکیه بسیار محبوب می باشد دونر کباب غذایی است که در خیابان های ترکیه فراوان است دونر در زبان ترکی یعنی چرخیدن که اشاره به نوع پخت و پز این نوع کباب دارد. Rucka نوشیدنی ملی ترکیه است .

۶- گشت و گذار در استانبول

سیستم حمل و نقل در استانبول بسیار پیشرفته است و رفتن به اکثر محله های استانبول آسان است ولی با توجه به میزان ترافیک بالای محله های اصلی استانبول و معمولا کمبود زمان برای مسافرین پیشنهاد ما خطوط مترو و تراموا است که از نظر هزینه نیز به صرفه تر می باشد در محله های قدیمی مترو وجود ندارد ولی تراموا معمولا در تمام این نقاط موجود است برای استفاده از مترو و تراموا می توانید استانبول کارت تهیه کنید که بسیار ارزان قیمت است.


۷- کارهایی که باید در استانبول انجام دهید شامل موارد زیر است .

۱- قدم زدن در شهر جدید و دلما باغچا
۲- گشت و گذار در بازار بزرگ
۳- بازدید از ایا صوفیه
۴- بازدید از مسجد آبی
۵- بازدید از برج گالاتا و بازار ادویه
۶- استفاده از حمام ترکی
۷- خوردن خوراکی های ترکی دلخواه
۸- بازدید از قصر توپکاپی
۹- بازدید از کلیسای چورا
۱۰- بازدید از منبع آب زیرزمینی

۸ – نکات مربوط به زبان ترکی

سلام مرهابا
صبح بخیر Günaydın (gew-nahy-DUHN)
روز خوبی داشته باشید İyi Günler (E-yee Guen-ler)
شب خوبی داشته باشید İyi Akşamlar (EE akhk-shahm-LAHR)
خداحافظ Güle güle (Guele Guele)
متشکرم Sağ Ol (SOWL)

در صورت رضایت ما از طریق لینک های زیر به دوستان خود معرفی کنید
لطفا کمی صبر کنید ...

تورهای لحظه آخری و مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاه خود را به ما بگویید.

نام:
ایمیل:
وب سایت:
پیام:

راهنمای سفر

تور ترکیه

اشتراک گذاری