Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/faradary/public_html/admin/wp-content/plugins/ztframe/lib/verify.php on line 337
درباره ی معبد وات آرون تایلند بیشتر بدانید
برای تماس فقط کلیک کنید |تلفن : 1869خرید آنلاین بلیط

معبد وات آرون تایلند

معبد وات آرون Wat Arun

معبد وات آرون در محله وات چانگ Wat Chaeng در غرب رودخانه چائو پرایا Chao Phraya River قرار گرفته است، قرارگیری معبد وات آرون در کنار رودخانه و معماری متفاوتش نسبت به دیگر معابد، زیبایی بسیاری را به این منطقه بخشیده است، معماری معبد وات ارون یا معبد سپیده دم temple of the dawn ، بسیار رنگی است و به صورت قلعه ای مستحکم و باشکوه در کنار آب قرار گرفته است.از آنجاییکه معبد وات آرون درست مقابل معبد وات پو Wat Pho است،می توانید به راحتی بعد از بازدید معبد وات آرون ، به آنجا نیز سری بزنید. برای عبور از رودخانه Chao Phraya River به آنطرف به قصد دیدن معبد وات پو Wat Pho می‌توانید از قایق هایی که در اسکله سافان تاکسین Sapphan Taksin قرار گرفته است، استفاده کنید و در اسکله شماره ۸ پیاده شوید که هزینه سوار شدن به این قایق ها برای هر نفر ۳ بات می باشد، هزینه بلیط بازدید از معبد وات آرون Wat Arun 100 بات است و ساعات کاری معبد وات آرون از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۷:۳۰ می باشد.

به شما توصیه می‌کنیم حتما یک‌ساعت از وقتتان را برای دیدن معبد وات آرون بگذارید.همانطور که در بالا عنوان شد، نام دیگر این معبد، معبد سپیده دم temple of the dawn است،چرا که در هنگام غروب آفتاب و در شب معبد وات آرون زیبایی خاص و خیره کننده ای از خود نشان میدهد که چشم هر مسافری را به خود جلب می‌کند.ارتفاع معبد وات آرون را بیش از ۷۰ متر تخمین زده اند.منار مخروطی معبد وات آرون نیز صحنه زیبا و چشم‌نوازی را در رودخانه چائوپرایا Chao Phraya River بوجود آورده است. نحوه دکور معبد وات آرون با کاشی، سرامیک و شیشه های رنگی است که به صوت کاملا ماهرانه و طبق الگوهای خاص است.

می‌توانید از پله‌های معبد وات آرون به بالاترین نقطه بروید . پله ها شیب تندی دارند که شما برای جلوگیری از افتادن ، می‌توانید از نرده ها کمک بگیرید و به بالاترین نقطه از معبد وات آرون بروید. وقتی به بالاترین نقطه معبد وات آرون رسیدید ، به راحتی میتواند رودخانه چائوپرایا Chao Phraya River و کاخ بزرگ Grand Palace و معبد وات پو Wat Pho را ببینید همچنین در طول مسیر، انواع مجسمه های حیوانات مختلف و سربازان چینی را هم مشاهده می‌کنید.

بعد از پیاده روی نسبتا طولانی وارد سالن اصلی معبد وات آرون می شوید که می‌توانید مجسمه طلایی بودا golden Buddha را هم آنجا ببینید . برروی دیوارهای داخلی معبد وات آرون ، نقاشی های زیبایی حکاکی شده است.اگرچه این معبد جای بسیار دیدنی شهر برای توریست ها است، یک جایگاه مهم برای عبادت بوداییان نیز محسوب می شود. به دلیل مذهبی بودن این معبد، حتما باید لباس مناسب که بلند نیز باشد، باخودتان به همراه ببرید و درآنجا بپوشید، در غیراینصورت می‌توانید از لباس هایی که در کنار این معبد کرایه داده می شوند، استفاده کنید.

تاریخچه معبد وات آرون Wat Arun

در سال ۱۷۶۸ پادشاه تاکسین در هنگام تمام شدن طلوع خورشید، بعد از مبارزه با آیوتایا به این معبد می آید، زمان ورود او به این معبد در هنگام اتمام طلوع خورشید بوده است، او بعد ها اسم این معبد را به وات چانگ-معبد سپیده دم تغییر داد، تا قبل از تغییر پایتخت و انتقال کاخ بزرگ، این معبد حاوی مجسمه های بوداها و مجسمه زمردین بوده است.

در بین سال های ۱۸۲۴ تا ۱۸۵۱ در زمان سلطنت رامای سوم، علاوه بر گسترش فضای معبد، مناره های آن توسط کاشی های چینی، مرمت شد تا در هنگام طلوع و غروب خورشید، تابندگی بسیار زیادی را به این معبد بدهد. وات آرون هم اکنون یکی از مهمترین جاذبه های توریستی بانکوک است که توریست های زیادی را روزانه به سمت خود می کشد.

در صورت رضایت ما از طریق لینک های زیر به دوستان خود معرفی کنید
لطفا کمی صبر کنید ...

تورهای لحظه آخری و مطالب مرتبط

نظرات

۲ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 • hale گفت:

  من چندبار با آژانس شما سفر کردم خدماتتون عالیه

 • دیدگاه خود را به ما بگویید.

  نام:
  ایمیل:
  وب سایت:
  پیام:

  راهنمای سفر

  تور ترکیه

  اشتراک گذاری